babusia

babusia
Obrazek znaleziony w cyberprzestrzeni- autor nie wiadomy

piątek, 17 maja 2013

17.05.2013 Jak to dobrze,

że już piątek. Ciężki rok , ciężki miesiąc, ciężki tydzień i tak w kółko. Na lepiej na razie się nie zapowiada. Skoczyło mi ciśnienie . Czuję to wyraźnie od jakiegoś czasu. Parę razy sobie zmierzyłam w domu , a dziś zaprzyjaźniony medyk mi potwierdził i zapisał leki. Na razie w małej dawce . No dobra , jakiś czas mogę je brać. Mam nadzieję ,ze skutków ubocznych po nich nie będzie. 
Jutro impreza u producenta central. Nie wiem czego się spodziewać . Zapowiada się trudne szkolenie , potem jakieś sprawy biznesowe ( choć to krótko ) i kolacja . Pewnie będę jedyną babą oprócz dziewczyn z marketingu i szefową handlu . Chociaż może nie , zawsze kilka było na zjazdach . Nowej kreacji nie szykowałam . Kremowe , letnie spodnium i na wypadek ochłodzenia długie czarne spodnie, czarny top i czerwony aksamitny żakiet. 
Po tygodniu przerwy wyrwałam się w końcu na kijki. Pięknie było , choć jutro pewnie będę miała trudności w poruszaniu. Strasznie się zasiedziałam. Powietrze pachnie młodością . Mieszają się aromaty świeżej trawy, rzepaku , bzów  i  ziemi , kwitnących drzew i wiatru. Coś pięknego . Przy przydrożnym Krzyżu spotkałam ludzi śpiewających Litanię do Matki Boskiej i pieśni maryjne. Aż się zdziwiłam,że ludzie jeszcze ten zwyczaj pamiętają i kultywują . Myślałam ,że odszedł bezpowrotnie  tak jak odeszło  dzieciństwo u babci. 

Tak poza tym moja wnusia dostała dyplom przedszkolaka . Była przeszczęśliwa z tego powodu. To był jej dzień w przedszkolu, bo reszta maluchów dyplomy dostała juz we wrześniu  a ona dopiero drugi miesiąc chodzi . Całą drogę do domu podskakiwała   i podśpiewywała " jestem przedszkolakiem , dostałam dyplom" i oczywiście zarządziła, że mają ją przywieźć do babci dziadzi , bo musi dyplom pokazać. 
Wnusiu robi się bardzo podobny do mojego ojca. Nauczył się w końcu wołać siusiu . Z resztą jeszcze nie całkiem mu wychodzi , ale to kwestia kilku najbliższych dni, może kilku tygodni.  

środa, 15 maja 2013

15.05.2013 Wrrrrrr.....

O kant dupy wszystko roztrzaskać . Ten rok jest jakiś trefny.  Ale jak już w Biblii zapisano po latach tłustych przychodzą chude . Oby nie było ich siedem .
Jutro szkolenie i pokaz dla naszych potencjalnie nowych serwisów . W sobotę doroczny zjazd dystrybutorów , tym razem typowo roboczy . Oszczędności. . Wszystkich dopadło .
Wkurza mnie wszystko . ..


wtorek, 14 maja 2013

14.05.2013

Jak przewidywałam tydzień ciężki . Jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać dalej. 
Pozytyw; nie zły kontrakt załatwiony w jeden wieczór i na dodatek płatny z góry . 
Sytuacja z piątku: zadzwonił klient . Na parkingu przed jego hurtownią doszło do stłuczki. Sprawca uciekł. Dostaliśmy zlecenie odszukania obrazu z kamery. Znalazł się a i wszem . Trafiła w auto jedna pańcia z zusu . I była jeszcze na tyle bezczelna, że poszła do sklepu jak by nigdy nic zrobić zakupy, wyszła,jeszcze się popatrzyła wprost w kamerę , wsiadła do auta i odjechała. Zdziwiła się zapewne ,kiedy poszła do niej policja, ale dobrze jej tak ; nie ucieka się z miejsca wypadku . Kamera namierzyła tablicę rejestracyjną w całej okazałości..  
Może jeszcze później tu zajrzę , ale musimy się zbierać do klienta . Jak chce płacić zaliczkę , to trzeba po nią jechać i dostarczyć mu już część materiału. 
Bolą mnie dziś plecy. Cały dzień siedziałam przy kompie.
************
Dwie godziny później ...
Interes ubity. Kasę dostałam do ręki . 
Ogólnie rzecz biorąc łapy na wszystko opadają . Poczytałam dziś dla oderwania się od ofert kilka newsów. 
Ekonomia : spadek wzrostu gospodarczego do 0,4%. Noooo, nic nowego , daje się odczuć . 
Zdrowie : Angelina Jolie kazała sobie amputować zdrowe piersi w obawie przed rakiem. Trzeba mieć nie źle zorany łeb żeby coś takiego zrobić będąc zdrowym . No i być hipochondrykiem do potęgi albo chcieć zrobić sobie reklamę.
Prawo : nowy prezes telewizji  wymyślił projekt ustawy o płaceniu abonamentu ( czytaj : podatku od posiadania telewizora , radia i komputera) . Płacić mają wszyscy , którzy mają w domu prąd . Gość założył,że jak się ma prąd , to ma się i radio i komputer i telewizor. 
Polityka : nowe pomysły podatkowe; ma powstać jakaś komórka do ścigania takich , którzy rzekomo zawyżają koszty ,żeby umniejszyć podatek. Np. ktoś wymieni  samochód na nowszy a urzędnik będzie to mógł zakwestionować i ukarać , bo zaniża podatek . Pogratulować pomysłowości na zniszczenie przedsiębiorczości.  Znaczy się sytuacja finansowa Kraju jest gorsza niż nam się mówi. Rozpaczliwie szukają kasy. 
Nic tylko wiać do Chin.