babusia

babusia
Obrazek znaleziony w cyberprzestrzeni- autor nie wiadomy

sobota, 3 grudnia 2016

3.12.2016 Plan wykonany

Nie szła mi dziś robota . Jakoś nie szczególnie się czuję ale dałam radę . Chata ogarnięta , a do tego 131 pierogów z mięsem przygotowane . Pozostanie jutro to wszystko ugotować i podać . Jak znam życie to ani jeden nie zostanie . Od rana muszę obszyć firanki do saloniku , dziś nie miałam już na to czasu . A tak poza tym to padnięta jestem , napracowałam się . Na pierogi mam już patent : ciasto w moim super- robocie z pomocą haka do ciasta drożdżowego , a wałkowanie maszyną do makaronu a konkretnie wałkiem do lazanii . Potem pozostało już tylko nałożyć nadzienie i wyciąć pierogi, mam do tego takie sprytne narzędzie w kształcie grzybka . Nie źle szło , ale przy tej ilości i tak zeszły mi ponad dwie godziny. Po obiedzie jedziemy na degustację win.

piątek, 2 grudnia 2016

2.12.2016 A jednak

coś się dzieje w kwestii dekoracji w mieście. Wygląda na to, że szykowali jakąś niespodziankę . Okaże się we wtorek , bo to 6 grudnia , a wtedy u nas w mieście zaczyna się sezon świąteczny . 
Wiem , wiem , żyję świętami i ostatnio co wpis to o świętach . Przyznaję się bez bicia ; kochamy święta , ja i mój mężuś . Mężuś chyba nawet bardziej niż ja. Skrzatom doszyłam oczy , na jego życzenie , bo stwierdził ,że bez oczek "jakieś takie ... czegoś im brakuje..." No z oczami z koralików wyglądają na weselsze. Przygotowania nadal czynię ; zamówiłam też prezent dla małżonka ; spinki do koszuli z ametystem .
Zlikwidowałam dziś jesienne dekoracje . Zrobiłam też kilka zimowych - no , częściowo , bo większość dekoracji mam jeszcze w piwnicy ale już coś w tym kierunku robię . 
Na jutro mam wielkie plany ; porządki przedświąteczne , mycie okien i produkcję góry pierogów na niedzielny obiad . W końcu się muszę wywiązać . 
Zamówiłam dziś kartki świąteczne dla klientów. Do odbioru we wtorek. Pozostaje kwestia prezentów. Jakoś trzeba będzie ją rozwiązać , choć totalnie nie mam pomysłu jak . Może będą jakieś winka upominkowe , na degustacji . 
  czwartek, 1 grudnia 2016

1.12.2016 Sprawy babusine

I po zimie . Nocą temperatura wzrosła, zamiast śniegu pada deszcz i paskudnie wieje. Od rana lało tak,że targ sobie odpuściłam , a i tak nie miałabym czasu się urwać. Pracy mam więcej niż włosów na głowie. Do miasta ruszyłam dopiero około 14.00. Na pocztę i do starostwa z fakturą . Roboty kawał odgarnęłam dzisiaj ale i tak mam już na jutro drugie tyle. I tak już zostanie do końca roku. W locie między pocztą i biurem kupiłam opłatki i jeszcze jedną choineczkę - do biura. 
Po południu udało nam się wrócić do domu przed 17.00 ale długo spokojem się nie cieszyliśmy a moje plany robótkowo - domowe przysłowiowy szlag trafił. Zmywarka odmówiła współpracy . Puściły uszczelki , woda się lała do szafki zamiast w rury. Wyłączyłam, posprzątaliśmy a małżonek próbował podokręcać . W tak zwanym międzyczasie przyjechała starsza młodzież . Synalek przyłączył się do małżonka i okazało się , że zmywarka wymaga większego remontu. Poechali do brico po części . SKS ją dopadł jak się okazało ( działa nieprzerwanie od lat 18 jak by nie było), bo oprócz tego,że poszły uszczelki , to jeszcze wąż odprowadzający wodę popękał i na skutek poluzowania wyłamał jakiś plastik przy syfonie , co się okazało jak rozmontowali. No i skończyło się na remoncie. Pewnie czas zacząć zbierać na nową ...
A takie miałam piękne plany na popołudnie ... 
Nie ma jednak tego złego , synowa pomogła mi z firankami. Przycięłam je jak należy , w sobotę lub w niedzielę je obszyję i po umyciu okien powieszę w saloniku. Do kuchni też już wymyśliłam ; odszukałam stare szydełkowe zazdrostki w czajniczki , właśnie się wybielają . Zawieszę je jak kiedyś, a dodatkowo zrobię lambrekiny. Mam już nawet zamówioną koronkę z wzorem do złudzenia przypominającą wzór z zazdrosek . Doszyję ją do paska z białego płótna ,żeby nieco poszerzyć i zrobię tunel do wsunięcia karnisza.  Pracy domowej jak widać też mam sporo. A czekają jeszcze dekoracje i z tych mniej przyjemnych mycie okien i porządki.  
No i obiecałam rodzince pierogi . Muszę się wywiązać ...

środa, 30 listopada 2016

30.11.2016 Długi dzień

i pracowity. Kilka spraw wlokących się w nieskończoność udało mi się ogarnąć . Jutro zaczynam ostatni miesiąc roku. Wszyscy mamy już dość i czekamy na święta . Chłopaków klient zaprosił na firmową wigilię. Miło. A ja w proszku z upominkami , kartkami dla klientów, paczkami dla pracowników i tą całą niezbędną przedświąteczną oprawą. Firmową oczywiście. Domowo nie lepiej. Wychodzimy z biura o takich porach , że już nic załatwić nie mam szans. dziś po południu miałam jeszcze wnuczków. Kochani są , chociaż urwisy straszne . Starszy nauczył się kilku literek i cyferek . Ładnie pisze , jak na pierwsze próby to literki stawia proste i dość równe, chociaż czasem zdarza mu się pisać jak w lustrzanym odbiciu. Nauczy się . A mały jest wesoły , co chwilę tańczy albo podskakuje i zaczyna mówić pierwsze słówka : "baba" , "co to", "mama", "tata" i coś tam po swojemu. Umie się też przywitać. No i oczywiście wszędzie go pełno. 
Fajnie się razem bawiliśmy . 
Mój odnowiony zabytek ,młodzież pochwaliła. Nawet młodszy synalek stwierdził ,że dobrze mi to wyszło i nareszcie jakoś ta ława wygląda. A to nie byle co , bo zwykle jest bardzo krytyczny i jako prawie chorobliwy pedant potrafi dojrzeć każde niedociągnięcie, nawet takie , na które nikt inny nie zwróci uwagi. 
Za oknami śnieg. Popadywało sobie od rana z przerwami a po południu rozpadało się na dobre. 
Kupiłam małą doniczkową choineczkę , postawię w sypialni , będzie nam ładnie pachniała , a na wiosnę wysadzę na trawnik przed firmą . I jutro chyba pobiegnę kupić drugą , do biura . Na większą , taką z firmowymi bombkami i tak nie ma miejsca . Co innego na przyszły rok , bo do świąt raczej nie zdążymy się przeprowadzić , wciąż nie mamy odbioru - urzędnicy mają dużo czasu . 
Jutro wybieram się na targ , po suszone owoce. Może będą takie "po staremu" lekko wędzone a wiadomo ,że na kompot takie najlepsze. Ale co z tego wyniknie to się okaże jutro.  

wtorek, 29 listopada 2016

29.11.2016 I kolejny miesiąc z głowy

a za chwilę minie kolejny rok . Sprawy na ten miesiąc prawie  zamknęłam . Jeszcze ostatnie faktury jutro i ostatni miesiąc roku przed nami . A dokładniej to ostatnie 20 dni , bo potem wszyscy rok zamykają , wymieniają się upominkami, składają życzenia . Zostanie znów inwentura ( moja zmora coroczna ) i nowe na horyzoncie. W tym roku wyjątkowo ponury horyzont przed nami. 
Dni podobne , umykają z prędkością światła, trudno sobie przypomnieć co było rano taki nawał zdarzeń , myśli i spraw. Takie czasy . 
Popołudnie przy domowych zajęciach . Opróżniłam szafę z zaległego prania. Wyprasowałam wszystko co zalegało. Od jakiegoś czasu to moje stałe wtorkowe zajęcie. Zamówiłam dla dzieciaków ciuszki . Dołożę do gwiazdkowych prezentów , dla wnusi komplet tunikę z leginsami, dla starszego wnusia bluzę z futerkową podszewką , a dla małego koszulki imitujące marynarkę z koszulą i krawatem i drugą z muchą - taki zabawny nadruk. Dla mężusia wyszperałam w necie piękne spinki do mankietów z kamieniami , ale teraz mam dylemat , bo wszystkie są piękne ; wybrać czaroit , labradoryt czy agat dendrytowy ( nazywany inaczej krajobrazowym) . Czaroit i agat dendrytowy to prawdziwe białe kruki wśród kamieni a labradoryty z kolei mają ładniejszą srebrną oprawę . Poprzyglądam się jeszcze chwilę zanim wybiorę . O ile nie znikną z oferty. 
Za oknami wciąż zimowo. Śniegu nie wiele jak to u nas , ale temperatura na małym minusie. W niedzielę świąteczna degustacja win. Wybierzemy się po świeży zapasik. 

poniedziałek, 28 listopada 2016

28.11.2016 Nowy tydzień

nowe zadania do wykonania i oczywiście nowe rachunki do zapłacenia , czyli nic nowego .Limitu na pech zamówieniowy wciąż nie wyczerpaliśmy , nadal się wszystko rozłazi. 
W Kraju jakiś obłęd , bo inaczej tego nazwać się nie da. Nie wiemy na jakich zasadach będziemy funkcjonować i jakie prawo będzie nas obowiązywać. I w ogóle chaos i destrukcja czego się nie dotknąć. Szkoda gadać.
Nikt mi nie umie wyjaśnić dlaczego w mieście nie ma jeszcze żadnych świątecznych dekoracji. W ubiegłym roku i wcześniej już jeździły ekipy po mieście i instalowały oświetlenie , a na ulicach stały już choinki. Coś się działo dziś tylko przy starostwie , ale tam dekoracji z drzewek nie zdejmują po zimie, po prostu po sezonie świątecznym ich nie zapalają . Jedno co już jest i wypróbowane , to choinka na wieży ciśnień , a raczej 60 metrowa wieża ciśnień zamieniona w choinkę . Kilka lat temu już taka instalacja była. A w samym mieście , tym roku nic , cisza, nawet zaprzyjaźniona prasa nie wie o co w tym chodzi. Może jeszcze zdążą coś zmajstrować . Zwykle 6 grudnia był festyn dla dzieci , chodził Św. Mikołaj i rozdawał słodycze , było wspólne śpiewanie kolęd i pokaz fajerwerków . A tu nic , a przynajmniej nic nie słychać.  Nawet choinki na rynku jeszcze nie ma. Ale może to z powodu kłopotów naszego burmistrza. Wyciągają mu jakieś dziwne historie , wikłają w afery i nasyłają jakieś CBŚ- ie czy inne ABW . Święty nie jest , każdy o tym w mieście wie , ale poza tym jest świetnym gospodarzem i tak jak miasto się rozwija za jego rządów , tak nie rozwijało się nigdy. I nawet ze starostą w jedną trąbę dmuchają jeśli chodzi o miasto , bo prywatnie już nie koniecznie . 
Tak poza tym zbieram fanty na Robótkę 2016 i wrzucam kolejne drobiazgi do świątecznego koszyczka - dziś wstążki do prezentów w kolorze srebrnym , białym i błękitnym . 
Za oknem pierwszy poryw zimy ; cienka warstwa śniegu , mróz i słońce . 

niedziela, 27 listopada 2016

27.11.2016 To i owo do obejrzenia na obrazkach


Dziś za oknem już biało więc na początek trochę klimatów złotej jesieni z parku za moim biurem .


Parę " handmadziaków "

Wazonik zrobiłam z braku innego zajęcia , może robić za świecznik 

Świąteczna skrzynka będzie częścią dekoracji w niby - kominku . Wypełnię ją gałązkami , patykami i świecami , a obok usiądzie jeden ze skrzatów. Widok na przód i tył. Ta skrzacia banda będzie siedzieć w niby - kominku i w innych zakamarkach . Skrzaty są spore  mają około 40cm 
I MÓJ ZABYTEK :


przed renowacją 


W trakcie zdzierania wysokiego połysku Kolejny etap zdzierania 

Wypełnienia 

Rama po dwóch  warstwach podkładu 

Fragment blatu po pierwszej warstwie podkładuA TU JUŻ EFEKT OSTATECZNY 


I dla pokazania szczegółów - faktura 


Fotograf ze mnie żaden więc fotki nie oddają rzeczywistości . Ława w nowym anturażu naprawdę dobrze się prezentuje . Po przeróbce mam fajny designerski mebel . Mężuś trochę powątpiewa , czy to na pewno jest tak jak miało być , styl vintage nie specjalnie do niego przemawia , ale tak sobie myślę ,że pzry pierwszej okazji zacznie się tym chwalić . Tak ma . 

27.11.2016 Orkiestrę proszę ,

na cześć bohaterki w swoim domu ! SKOŃCZYŁAM RENOWACJĘ ZABYTKU !!! Wyszło świetnie . Lepiej niż się spodziewałam , nawet mój starszy synalek oczy z wrażenia otworzył. Ława lekko połyskuje , widać fakturę forniru i drobne wżerki i pęknięcia , co nadaje jej lekko vintag'owy sznyt. Podoba mi się . Jak na pierwszy taki wyczyn w moim wykonaniu , to jest nie byle co. Napracowałam się i owszem , ale jest . Już mnie nosi ,żeby wystrój zmieniać i remont salony przyśpieszyć . Bez przesady , nie tak szybko.
Po południu pojechaliśmy z małżonkiem do le roy , tak sobie, poszukać jakiś ciekawych ozdób świątecznych . Oczywiście pusto nie wróciliśmy z tych zakupów. Ja wrzuciłam do koszyka parę drobiazgów w kolorze błękitnym , mężuś gwiazdora , który wspina się po linie i gra i stojak do choinki.gwiazdor  był fajniejszy , który bujał się na koniu na biegunach i śpiewał kolędę , ale ten był drogi więc sobie darowaliśmy. Stojak mamy ale z plastiku , bywa że choinka się przewraca . Ten ma metalowy mechanizm zaciskowy i jest obciążony. Mężuś poszedł potem buszować w narzędziach a ja w artykułach dekoracyjnych . Kupiłam piękne reliefowe firanki z motywem gałązek , na których siedzą ptaki. Będą nowe na święta. Te z salonu przeniosę do sypialni . Zostało mi coś zrobić z firankami do kuchni. Zniszczyłam niechcący jeden z paneli , które miałam dotąd . Powiesiłam nowe ,gotowe kupione w markecie . Chińskie a jakże. Zakup nie trafiony i nie udany ; wzór idzie  w dwie różne strony i niby napisali rozmiar , ale okazały się za wąskie. Wyglądają beznadziejnie . Muszę poszukać czegoś , co wygląda normalnie. 
Za oknami biało , w domu przytulnie, na stole pachnąca herbatka z płatkami róży , białe winko z Południowej Afryki i światło świec. I wypadałoby pokazać to i owo na fotkach , ale to w osobnym wpisie .