babusia

babusia
Obrazek znaleziony w cyberprzestrzeni- autor nie wiadomy

sobota, 26 maja 2012

26.05.2012 Luzik mam

Ze spokojem , bez pośpiechu zrobiłam zakupy , potem bez pospiechu wysprzątaliśmy mieszkanie z największego kurzu i resztek po gipsowaniu ścian . Bez pośpiechu przygotowałam obiad - w domu . A to już nie źle , bo mogę się poruszać i funkcjonować w miarę swobodnie w kuchni. A teraz mężuś pojechał do biura i do garażu powywozić co nie potrzebne , a ja się byczę , włączyłam sobie mój ulubiony kanał History i oglądam film o budowlach , o których mówi się że zbudowali je kosmici. . Zaraz zrobię sobie kawę i będę sobie wypoczywać aż mężuś wróci . Młodzież pewnie przyjedzie pod wieczór więc jakąś małą rundkę rowerkami też zdążymy zaliczyć.
W kwestii życzeń dla mojej matki pójdę na kompromis: zadzwonię , złożę życzenia a od wizyty wymówię się remontem.O ile w ogóle odbierze ode mnie telefon.  Teściowa dziś i jutro baluje na rodzinnym zjeździe - zaproszono ją jako potomkinię jakiejś linii rodzinnej  jej  babci - nawet nie potrafię określić tego pokrewieństwa , umówiliśmy się , że wpadniemy w poniedziałek.
Noooo i matka  nie odebrała telefonu. Spróbuję jeszcze raz za trochę i na tym koniec. Jak znam życie to baluje na jakiejś emeryckiej imprezie z przytupem.
A poza tym luziku koniec. Własnie dzwonił synalek , że jadą.    

piątek, 25 maja 2012

25.05.2012 W pędzie

minął mi dziś dzień pracy . Telefon dzwonił co parę minut, e-maile przychodziły jeszcze szybciej a papierzyska wszelkiej maści mnie zasypały. Przerwa w remoncie się wydłużyła. Trzeba było pojechać do klienta i na sprawy remontowe czasu zabrakło. Młodzież jeszcze siedzi u klienta.. Mężuś też niedawno wrócił , a ja z braku innego zajęcia napisałam kolejny kawałek wspominków . Część już na "Chwilowo bez tytułu" . 
A poza tym mam zgryz , iść do matki z życzeniami czy też nie iść. Obrażona jest na mnie śmiertelnie za porządki z długiem - zupełnie do niej nie dociera, że to w dla jej dobra i przy okazji mojego .Kilka dni temu przyniosła mi kasę na opłaty , bez słowa zruciła na biurko i wyszła , nawet dzień dobry nie powiedziała. A ja jestem na nią wściekła. i wcale nie mam ochoty składać jej życzeń choć tak by wypadało . 

czwartek, 24 maja 2012

24.05.2012 Lidka , mówisz - masz


Demolki dzień  drugi 


 Tu też dzień drugi  ( trochę mi fota nie wyszła)                                                      A tak wygląda od wczoraj - dziś przerwa


Tu też 
                                                         


A tak chwilowo wygląda reszta mieszkania - tu na przykładzie sypialni 
A poza tym , czasem mi się marzy ,
żeby być taką słabą kobietką , na utrzymaniu męża. Nie podejmować żadnych ważnych decyzji, nie załatwiać żadnych ważnych spraw , nie płacić rachunków , zajmować się tylko domem i nieskomplikowaną pracą … Fajnie by było, eeeehhhh!
Ale tak dobrze to nie ma .; jestem kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję i z wszystkim muszę sobie radzić .No to sobie radzę. Nie , nic takiego się nie dzieje , w każdym razie nic gorszego niż zazwyczaj . Tak mi się zebrało na pomarudzenie , chyba ze zmęczenia. Fizycznie zresztą jestem w świetnej formie jak na moje 51 lat i odkąd schudłam kilka centymetrów czuję się z dnia na dzień lepiej i sprawniej. Odczuwam zmęczenie umysłowe. Od kilku tygodni niemal bez przerwy skupiam uwagę na pracy umysłowej . Ciągle coś piszę i,liczę , poprawiam znów piszę . Jest tego co dziennie tyle,że zajmuje mi to po kilka godzin . A co tam , w weekend odreaguję . Zaliczymy jakiś rowerek, wcześniej pierwsze , większe sprzątanie mieszkania , może się w końcu zmobilizuję i kupię coś do czytania . Parę dni temu rzuciła mi się w oczy w markecie „Rodzina Borgiów” .Posłucham muzyki . Nie włączamy nic ostatnio , bo wieża przykryta ,żeby przed kurzem ochronić , ale co szkodzi wykopać spod folii i uruchomić?
W remoncie dziś chłopaki robią przerwę. Mają jakieś swoje sprawy do załatwienia. Jutro drugie gipsowanie , w sobotę szlifowanie i … koniec coraz bliżej.środa, 23 maja 2012

23.05.2012 Już widać pierwsze efekty remontu

Demolka w toku , ale najgorsze po woli za nami. Uwijają się chłopaki ,że hej.
Gipsują już ściany i sufit. Wygląda mi na to,że do soboty się wyrobią .Potem sprzątanie i czekamy na gościa od płytek.ma zacząć 1.06.  Kuchnia będzie piękna. Na allegro wyczaiłam cudny czajnik z różą . Szukałam czegoś innego, a trafiłam na ten czajnik z różą , w dodatku w odcieniach fioletu. Chyba sobie kupię . I tak wydałam już mnóstwo kasy na ten remont , to te 43 zł większej różnicy mi nie zrobi. Ale to nieco później , bo nawet nie mam gdzie przechowywać takich drobiazgów. Uuuuuu, coś nie poszło chłopakom, części ciała i stare zawody w powietrzu latają....
Poza tym tworzę dalej wspominki. W pracy ruch wzmożony. Obawiam się jednak ,że w czerwcu obroty mocno spadną, bo Euro i wszyscy ( no , bez przesady, ale zdecydowana większość) zamiast o pracy i inwestycjach myśleć , będzie gały w telewizor wlepiać i się ekscytować dwudziestką facetów , w krótkich gaciach latających za piłką. 

wtorek, 22 maja 2012

22.05.2012 Wreszcie

zeszło trochę kasy. Najpilniejsze sprawy załatwiłam i dobrze,bo nie lubię mieć zobowiązań w nadmiarze. Remont  postępuje. Sufit wyrównany , ściany też. Nawet część już wygipsowana . Wygląda to coraz lepiej. Do soboty ze ścianami i sufitem się uwiną. A potem już będzie lepiej ; płytki, podłoga i malowanie. Już nie mogę się doczekać efektu końcowego. Gorzej,,że czeka mnie sprzątanie - gigant. Pył wcisnąl się wszędzie, nawet do szafy z ubraniami. No i naczynia myję w misce jak za króla Ćwieczka . 
Poza tym upalnie i słonecznie.