babusia

babusia
Obrazek znaleziony w cyberprzestrzeni- autor nie wiadomy

piątek, 7 czerwca 2013

7.06.2013 Trochę spraw babusinych

Nareszcie jakiś ciepły dzień . Od razu włożyłam nową spódnicę . Fajna jest , choć czarna . Pewnie znów mnie przyjaciółka sklnie za noszenie czarnych ciuchów. Trudno . Dawno sie przekonałam ,że słodkie pastele nie dla mnie . Nie czuję się w czymś takim i  tyle. 
Jutro sobota pracowita , będą ludzie na szkoleniu. 
Po południu impreza u teściowej. Nie szalejemy z prezentami. Po kwiatku i słodyczach  . Na niedzielę szczególnych planów nie mamy . Może rower ? 
Tak poza tym , nic nowego . Nadal pod górkę . 


środa, 5 czerwca 2013

5.06.2013 Pachnie latem

mimo zimna i pochmurnego nieba za oknami.  Na komodzie bukiet piwonii rozsiewa zapachy , na stole miseczka pełna wielkich , czerwonych, pachnących truskawek . Z pobliskiej plantacji. Pychotka! Od trzech dni są w sprzedaży te nasze lokalne więc kupuję codziennie w drodze z pracy do domu  i objadamy się nimi przez cały wieczór. Trzeba korzystać , bo sezon truskawkowy krótki . Trzeba by jakich konfitur nasmażyć , ale to jeszcze trochę , niech stanieją. 
Tak poza tym , to nowymi ciuszkami  na lato za bardzo się chyba nie nacieszę . Wciąż chodzę w wiosennych . To tyle w kwestii letniej.  Nic mi się nie chce . Czuję się zmęczona i zniechęcona do wszystkiego . Minie mi pewnie za jakiś czas , razem z wszystkimi ciężkimi sprawami , ale pewnie nie prędko. 
Z innych spraw to sezon imprezowy znów się zaczyna . W sobotę imieniny poczwórne : teściowa , szwagroska, siostrzeniec mężusia i jego ślubna, za tydzień teściowa młodszego synalka, za kolejny moja mama , potem miesiąc przerwy i znów poczwórne imieniny. Nie, nie , szaleć nie będziemy z prezentami: kwiatki i słodycze dla pań , winko dla pana. 

poniedziałek, 3 czerwca 2013

3.06.2013 No to foto ( z wyjazdu )W  zatłoczonym wagonie retro 

Na małej stacji 
A to już w skansenie W starej chatce 
Rodzinne fotkowanie 


 

W kuźni i przed 


Kapliczka w skansenie 

Stary wiatrak , po naszymu tośtok 


Zalane deszczem widoki z tośtoka Moturzyści urządzili sobie piknik w skansenie

Akacja pachniała upajająco 

Widoki cieszyły oczy
Piknik na kolejowej rampie 


A tu już parowozownia 


Ciuchcia na " parę buch " - jak mówiły kiedyś nasze dzieci 
Napisy na ciuchciach  z minionej epoki 


Trochę nowsza ciuchcia Widok na dworzec i pług śnieżny 


I zajezdnia