babusia

babusia
Obrazek znaleziony w cyberprzestrzeni- autor nie wiadomy

czwartek, 13 stycznia 2011

13.01. 2010 I jeszcze raz zwykłe sprawy babusine

Rok miniony dziki był jakiś . Ten nie zapowiada się lepiej . Jeszcze nie minęła połowa miesiąca , a ja już terminy na przyszły umawiam i to odległe, urwanie krawata co dziennie takię ,że nie wiadomo co najpierw łapać. Żeby było śmieszniej zlecenia mnożą się z dnia na dzień , nawet od klientów, którzy dotąd uważali, że jesteśmy za drodzy . Hmmm.... Nasza sława rośnie. Ale to nic dziwnego, na swój prestiż pracujemy od 24 lat. I pewnie tytuł sponsora wspierającego też swoje robi – choć „po cichu” . W sumie to dobrze, bo jak jest robota to i kasa za tym pójdzie czyli można spać spokojnie ( o ile klienci nie będą z terminami nawalać). Za to sprawy domowe czarno widzę . Przy tym nawale pracy na remonty może nam czasu zabraknąć . Dobrze chociaż ,że się cztery dłuższe weekendy zapowiadają.. To by było na tyle , jeśli chodzi o pracę.
Do remontów się przygotowujemy. Mam już prawie wszystkie drobiazgi, dekoracyjno – użytkowe, a z większych rzeczy płytki na podłogę i ściany oraz okap. Zdecydowaliśmy się na gorenje – teleskopowy., do zabudowy Z całej oferty w średnich cenach miał najlepsze parametry pracy ; poziom hałasu 50dB i 140W poboru mocy . No i filtry aluminiowe nadające się do mycia. Lepsze byłyby ze stali nierdzewnej , , bo takie nadają się do zmywarki , ale niestety okapy z takim filtrem mają wyższy poziom hałasu o całe 10dB czyli wybór był prosty. Przy okazji upatrzyłam też sobie fajne lampy do holu i nad stół do kuchni.. Też w przyzwoitych cenach ale na razie mam zgryz , bo podobają mi się w sumie trzy modele . Muszę sobie przemyśleć koncepcje . Następny będzie duzy rozkładany stół. I podłoga do holu. . Ceny deski jesionowej skoczyły w górę i to sporo. Jak mi szczęście dopisze ,to może załapię się na jakąś promocję.
Tak sobie słucham wiadomości i całego tego wrzasku wokół raportu o katastrofie w Smoleńsku i pusty śmiech mnie ogarnia. Od początku wiedziałam ,że się tak skończy. Nie zakładałam jak większość , złej woli Rosjan , ale na tyle znam historię i mentalność polityczną Rosji,że spodziewałam się takiego stanowiska. Rosja jest mocarstwem czy nam się to podoba czy nie i nie okaże słabości , nawet na tyle,żeby się przyznać do niedociągnięć.
To jest pierwsza i w zasadzie jedyna przesłanka. Słuchałam też różnych wypowiedzi i analiz prawnych dotyczących śledztwa i rozumiem i uznaję uwarunkowania . Absurdalne w tym wszystkim jest to ,że „głosy rozsądku „ giną w histerycznym wrzasku oszołomów, którzy nie mogą się pogodzić z faktami , żyją jakimiś historycznymi zaszłościami i kompleksem niższości ( może to nawet nie kompleks niższości , tylko swoista odmiana megalomanii, , która w każdym słowie każe dopatrywać się obrazy narodu wybranego ) .
A poza tym to sytuacja jak na rok wyborów parlamentarnych jest oględnie mówiąc xxxxx ( tu powinno być określenie pewnej męskiej części ciała) . Premier i jego eka jak byli miękkim dydkiym robieni tak zostali , z PiS-u
został wódz a za wodzem właściwie nic , PSL się nie rozwija i jak na progu wyborczym stanęło 20 lat temu tak do dziś stoi. , na pajaca z SLD to najwyżej emeryci mogą głosować , wzdychając „komuno wróć” , Palikot jak to Palikot - para w gwizdek i nic poza tym , a uciekinierzy z Pis-u też nic nie wnoszą poza gadaniem . Tak nijako na scenie politycznej jeszcze nie było. ..
Wnusia skończyła dziś 15 miesięcy.. Przedwczoraj była u okulisty. Ma lekką tendencję do zeza rozbieżego .Na razie nic bardzo groźnego. Zalecili jej zasłanianie na przemian oczu po godzinie dziennie prze pół roku. . Jak na wcześniaczka , to i tak jest super. Prawie wszystkie wcześniaki mają dużo poważniejsze wady wzroku..
Drugie wnusiątko rośnie i dobrze się ma. Rozrabia w brzuszku u mamy jak szalone – wdało się w tatusia.