babusia

babusia
Obrazek znaleziony w cyberprzestrzeni- autor nie wiadomy

piątek, 27 sierpnia 2010

27.08.2010 zwykłe sprawy babcine

Stanowczo za dużo się dzieje. Lato minęło z prędkością światła i nawet nie zdążyliśmy nigdzie wyjechać poza tymi dwoma dniami nad morzem . Zleceń wciąż mnóstwo , a teraz jeszcze doszły uszkodzenia poburzowe. Biuro mam zawalone sprzętem klientów, młodszy synalek się rozchorował na zapalenie oskrzeli, starszy z rodziną na urlopie. Od poniedziałku na urlop idzie pracuś więc właściwie działamy w mocno okrojonym składzie. Ale jak zwykle: dajemy radę. Jutro będę musiała podjechać na chwile do biura z głupiego powodu; zabrali walizeczki z częściami zamiennymi, a dziś klient przyjechał coś kupić i nie mogłam mu sprzedać , bo części krążyły po powiecie. (…) Górą nasi ! Okazało się ,że nie muszę , potrzebnej części i tak nie ma. Wszystkie wykorzystane do napraw. Już zamówiłam nową partię; oczywiście będą w poniedziałek więc jutro luzik.
Z opisywaniem rzeczywistości też nie nadążam. Nawet nie wspomniałam o kupnie nowego auta firmowego , nowej garderobie na jesień i o tym ,że wnusia już siedzi , ma dwa ząbki i mówi „mama” (no , to ostatnie dopiero od wczoraj) .
Plany na najbliższe dni to przewrót w szafach . Jakoś nie mogę się do tego zabrać, ale duch bojowy we mnie rośnie.
Tak poza tym , to powoli kończę szydełkowe poncho dla wnusi. Na „oko”, bo wyjechała na wakacje i nie mam możliwości zmierzenia a na działce zatrzęsienie jabłuszek. Trochę już zagospodarowałam , nasmażyłam dla małej na deserki , ale wciąż są . Może by tak jeszcze posmażyć ?

środa, 25 sierpnia 2010

25.08.2010 Krew się leje i trup gęsto pada

Prawie jak na „amerykanskim” filmie. W sobotę rano miasto obiegła wieść niesamowita : w kolekturze lotto znaleziono dwóch mężczyzn: jeden nieżyjący z nożem w klatce piersiowej, drugi pocięty nożem , nieprzytomny. No i zaczęły się domysły. Okazało się,że tym rannym był sprzedawca z kolektury ( miał też w tej budce punkt pocztowy, mini-komis i automaty do gry),. Drugim- niezidentyfikowany . Policja zresztą dość szybko ustaliła jego tożsamość. Okazał się mieszkańcem pobliskiej Środy , karanym za bójki. Właściciel kolektury trafił w stanie ciężkim do naszego szpitala, po czym przewieziono go
do szpitala wojskowego w Poznaniu z powodu uszkodzeń śledziony i konieczności specjalistycznych zabiegów. Plotki krążą dalej. Wczoraj usłyszałam nawet,że zmarł w szpitalu. Jak się okazuje to jednak nie. Nawet mieli go wybudzać ze śpiączki farmakologicznej.
Znam gościa dobrze, żeby nie powiedzieć ,że jak przysłowiowy zły szeląg. Od dziecka był z niego nie zły kawał gnojka. Jego matka jest najlepszą przyjaciółką mojej matki ( od lat próbuję jej uświadomić,żeby się od tej rodzinki z daleka trzymała , ale nie dociera) . Jeszcze w szkole ciągle były z tym człowiekiem kłopoty. Moja koleżanka z LO została jego żoną . Skończyła marnie. Rozwiodła się z nim w końcu , ale wpadła w alkoholizm, odebrano jej prawa rodzicielskie na najmłodsze dziecko , tułała
się po noclegowniach, jej nowy partner zabił się na skutek upadku ze schodów ( też różnie się o tym w mieście gadało) , teraz jakoś egzystuje ,ale nie do pozazdroszczenia to jej życie. Próbowała jej pomagać nasza koleżanka psycholog kiedy jeszcze prowadziła poradnie AA , ale nie wiele to dało. No a teraz proszę: jeszcze były mąż uwikłany w zabójstwo. Tak sobie myślę ,że się z tego wywinie, został w końcu ciężko ranny, bezpośrednich świadków nie ma , wyjdzie,że zabił w obronie koniecznej , ale jak znam to towarzystwo to tak myślę ,że sam mógł tę bójkę sprowokować.
Swoją drogą dawno się żadna , kryminalna historia w mieście nie działa. Właściwie od czasu jak moją sąsiadkę z piętra zapuszkowali za stręczycielstwo i handelek dragami. A teraz znów mamy lokalną legendę . Był już trup w ogródku, strzały w dyskotece, rozbicie gangu Lali a teraz mord w kolekturze lotto ( dobry tytuł kryminału) . Z nudów nie umrzemy.