babusia

babusia
Obrazek znaleziony w cyberprzestrzeni- autor nie wiadomy

sobota, 27 września 2014

27.09.2014 W sobotni wieczór

Siedzimy sobie przy dzbanku herbaty i płonącej woskowej świecy ,- kopci lekko ale dymek pachnie miodowo i wcale nie dusi , wręcz przeciwnie , przyjemnie się oddycha , jak po burzy. W tv leci jakaś komediowa kreskówka o wampirach.I w tym tygodniu jest to najciekawszy film w tv. 
      Sobota znów okazała się pracowita . Rano zakupy ,szybki wlot do fryzjerki -tylko obcięcie , nic szczególnego, potem biuro ( bolało ; fajnie było mieć soboty wolne , ale niestety , lato się skończyło) , wysprzątałam wszystkie szuflady w biurku - słownie osiem plus zwykłe porządki . W domu obiad , przepierki , ogarnięcie chatki a potem poszliśmy z mężusiem zmontować regał . No i kolejne popołudnie upłynęło nam w piwnicy i garażu. Ale jest ,zrobione , posprzątane , regał zmontowany , miejsce na płytki przygotowane . W domu wciąż jest coś do roboty. Moja domowa robota leży . Miałam zamiar wysprzątać szafki łazienkowe  i szafkę z butami oraz półki z moimi torebkami i robótkami , no i nie wyszło. Nie szkodzi , zrobi się przy okazji. 
Pogoda była dziś piękna , aż miło wyjść z domu. Park za naszym biurem coraz bardziej kolorowy . Jeśli jutro tak będzie zrobimy sobie jakąś przejażdżkę rowerową., może w końcu nazbieram głogu na konfiturę jak zamierzałam . 
Zrobiłam już sobie jedną mitenkę . Jutro zrobię drugą , a potem czapeczkę dla wnusia. W skórzanej kurteczce wnusiu wygląda fantastycznie i tak jakoś szpanersko . Dałam mu ją dzisiaj, kiedy wstąpili do nas w drodze na zakupy.


czwartek, 25 września 2014

25.09.2014 Spraw babusinych kilka

Kolejny intensywny dzień się kończy. Skąd się te wszystkie sprawy do załatwienia biorą ? Nie pojęte... 
W pracy jak w pracy - tępo olimpijskie , a przed nami jeszcze październik , listopad i grudzień , które są intensywne z natury rzeczy przynajmniej w naszej branży. Wolę na zapas nie myśleć co nas czeka. Sprawy budowlane wloką się i wloką . Facet od płotu już dwa razy przekładał spotkanie w sprawie rozliczenia ( zawalony robotą i na zebrania partyjne chodzi , w związku z wyborami) a urzędnicy z gminy raczyli przysłać pismo,że wpłynął  nasz wniosek o wydanie warunków technicznych . Zajęło im to prawie miesiąc ...  I na to idą nasze podatki! 
Przemyślałam ; nie noszone ciuchy wystawiam na tablicy . Może dostanę choć parę złotych , a wydać do opieki społecznej trochę mi szkoda , bo dobrej jakości i nie zniszczone.. Te "odzyskane " żakiety też . Obejrzałam je dziś raz jeszcze i nie , nie podobają mi się .  Torebkę zostawiam . I tak wszystkie papiery noszę w torbie od laptopa , a książkę zleceń zostawiam w biurze , a i tak coraz mniej potrzebna , bo zlecenia przychodzą meilami więc je sobie drukuję.. Pozostałe rzeczy ,które noszę w torebce zmieszczę . 
Przemeblowałam po raz kolejny szafy z ciuchami., letnie powędrowały na górną półkę , zimowe na środkową , a jesienne na dolną . Przy okazji jeszcze kilka skasowałam., w tym dwie ulubione spódnice dżinsowe . Po włożeniu zjeżdżają ze mnie nawet zapięte. Sporo tego tłuszczyku zgubiłam . 
Rano urwałam się na targ. Grzyby były ale dość marne . Kupiłam tylko trochę warzyw i owoców i pierwsze w tym roku orzechy laskowe. ładnie uzupełniają jesienną dekorację . 

środa, 24 września 2014

24.09.2014 Kasztaniaczki - dziwaczki i inne takie

Mieliśmy dziś wnusię na służbie i obowiązków babciowych i dziadkowych co nie miara. Zawiozłam i odebrałam małą ze szkoły , poszłam z nią do lekarki na kontrolę - córki mojej dawnej szefowej z czasów gdy pracowałam w zozie ; podobnej do matki jak dwie krople wody  , przypilnowałam przy odrabianiu lekcji  ( poważna sprawa - mieli do pokolorowania jabłko i gruszkę ) przygotowałam obiadek i kolację a dziadek po powrocie od klienta robił kasztanowe ludki.. Wracając ze szkoły do naszego biura nazbierałyśmy w parku całą reklamówkę kasztanów , no i dziecko nastawiło się ,że będzie te ludki z dziadkiem robić , a tymczasem dziadek po południu do klienta musiał pojechać , ale jak tylko wrócił i zjadł zaraz przystąpił do robienia ludków . Fotki poniżej . O tym jaka  wnusia była uszczęśliwiona pisać nie muszę , bo to oczywiste . Piszczała z radości na ich widok i co chwilę dziadkowi buziaki dawała. 
     Z innych spraw to niniejszym mogę ogłosić sezon czerni i czerwieni w garderobie i  uznać za rozpoczęty. Przyszła zamówiona torebka . Mam mieszane uczucia . Spodziewałam się ciut większej i obszycia miały być bordowe a nie ciemno czerwone więc trochę nie po mojej myśli , a z drugiej strony jest bardzo ładna i mieści papiery A4 - sprawdziłam więc sama nie wiem . W pierwszej chwili pomyślałam ,żeby odesłać ale w sumie to mi się podoba., choć do pracy wydaje mi się trochę mała . No dobra , mam 10 dni na odesłanie , przemyślę . W sumie brak mi tylko kapelusika i rękawiczek w odpowiednim kolorze. Do zimy jeszcze trochę , mam czas na taki zakup. 
Odebrałam buty od szewca ; wstawił mi nowe fleczki - obcasy jak nowe. I dobrze , bo te akurat bardzo lubię , są wygodne i ładnie wyglądają na nodze. 
   Jutro z rana mam zamiar wpaść na targ . Bez konkretnego celu. Może tylko trochę warzyw i owoców. Lubię pokręcić się po targu , nawet tak sobie dla samego faktu. 
Sprawy do zrobienia na początku jesieni : 
- poskładanie regału 
- odebranie i zładowanie do piwnicy płytek 
- zrobienie niebieskiej czapki dla wnusia i mitenek dla siebie 
- przetrząśniecie kolejnych szaf i przerzedzenie zawartości
- naprawienie dwóch zerwanych naszyjników 
- robótki decoupagowe ( zarzuciłam robotę przez lato) 
- dokończenie wstępu do kolejnej części naszych rodzinnych ksiąg ( choć wuja choruje , nie wiadomo czy kolejna część zostanie dokończona ) 
- w nieco dalszej perspektywie, pod koniec października - odwiedzenie grobów moich dziadków i pradziadków
- inne ( dopisać , jak co mi strzeli do głowy).........................

                                       I obiecane kasztaniaczki - dziwaczki 

Czapka , buty , plecak - gotów do drogi! 

                                  Spotkanie - z jeżem , pieso-kotem i  gąsienicą 
                               
                    A to ostatnie coś ( jakiś niezidentyfikowany obiekt   
              latająco - kłujący ) to dzieło naszej wnusi
-

wtorek, 23 września 2014

23.09.2014 Jesień ...

Właśnie do nas zawitała ( na mój blog oczywiście też ) . Chłodkiem jesiennym powiało ale słońce wciąż świeci . Lubię taką pogodę i lubię jesień .  
Dzwoniłam wczoraj do brata ojca z okazji imienin i tak sobie pogadać. Jutro znów idzie do szpitala. Nie był w nastroju do rozmów ani do działania . I to mnie martwi , nawet kolejny rozdział naszej księgi zarzucił i na razie nic nie pisze. I to mnie martwi, bo takie nic nie robienie to nie w jego stylu. 
    Ręczniki zdążyły zniknąć ze sklepu. Załapałam się tylko na kąpielowy , a i to tylko szary i takie zupełnie małe do rąk. Będzie nowa dostawa na dniach. 
   Popołudnie spędziłam na domowych zajęciach , sprzątanie, prasowanie , podszykowanie obiadu na jutro i takie tam . Jutro mamy  wnusię. Musze ją odprowadzić do szkoły, potem odebrać i popilnować przez popołudnie. Synowa jedzie na swoje badania . Oho , właśnie przyjechali. 

poniedziałek, 22 września 2014

22.09.2014 Sprawy babusine

Chłodno . Jesień stawiła się w tym roku punktualnie . Jutro się zaczyna ale już wczoraj wieczorem dała o sobie znać chłodnym powietrzem i nocnym deszczem . Nie szkodzi , do jesieni jestem przygotowana . 
Niedziela intensywna . Młodzież przyszła na rosołek i urodziny mężusia . Dzieci jak zawsze robiły rejwach na cały dom ale w sumie bardzo fajnie się bawiły. Upiekłam szarlotkę , mężuś kupił jeszcze sernik na zimno z ananasem , potem syn pojechał  jeszcze teściową . Babcia się ucieszyła, bo inaczej niedzielne popołudnie spędziłaby sama . Szwagroska jechała gdzieś ze swoimi współpracownikami . Było miło i rodzinnie , choć głośno. 
Wieczorem oglądaliśmy fragmenty meczu i ostatni set w całości . Było na co popatrzeć . I jaka radość kiedy już ogłoszono to nasze mistrzostwo świata ! A przecież nie jesteśmy  zapalonymi kibicami . I tak w ogóle to ta banda patałachów od piłki możnej powinna się ze wstydu pod ziemię zakopać . 
Płot stoi . Na razie tylna część - betonowa. W  środę jedziemy się rozliczać . Wyszło mniej niż facet zapowiadał . Okazało się,ze dla firm ma niższe stawki. 
Przetrząsnęłam szafy , przymierzyłam kilka kolejnych ciuszków i odzyskałam dwa żakiety i spódnicę oraz dwie letnie sukienki . Tylko nie wiem czy jeszcze chcę takie żakiety nosić . spódnica i sukienki są ok. Żakiety jakoś przestały mi się podobać. 
Jutro muszę jedne buty do szewca odstawić , włożyłam je dzisiaj i od razu wyrwałam sobie fleczek  . A  poza tym jak już mnie do miasta poniosło to zajrzałam do lumpexu po drodze z poczty do auta. . No i pusto nie wyszłam . Wyszperałam dwie fajne sukienki dla wnusi i zarąbistą , skórzaną kurteczkę w rockowym stylu. z naszywkami, napami  i kieszeniami zapinanymi na zamki dla wnusia. . Było dziś tyle świetnych ciuszków dla maluchów ,że miałam kłopot co wybrać .  No i czasu trochę mało na szperanie , bo jak zwykle rozdzwonił mi się telefon . Kiedy już wracałam na parking rzuciła mi się w oczy jeszcze wystawka z ręcznikami. Idealne do moich nowych łazienek ; szare, czerwone i białe . Chyba jutro pójdę kilka kupić . Wzorem kuchni , zakupy rozkładam w czasie . A jak już skończę remonty to od razu wszystko będzie pod ręką .