babusia

babusia
Obrazek znaleziony w cyberprzestrzeni- autor nie wiadomy

czwartek, 19 października 2017

19.10 .2017 Powaliło mnie

znaczy informacja w tv ; co się stało z naszym Krajem ,że ludzie tak desperacko protestują ! Gość w geście sprzeciwu przeciw działaniom rządu podpalił się przed pałacem kultury . Poprzednia taka historia miała miejsce za głębokiego PRL-u . No a potem za poprzedniej kadencji pis pani minister Blida się zastrzeliła, ale żeby tak ?  Straszne !

Tak poza tym to w całej tej zadymie codziennej uciekły mi dwie daty 17 i 18 października . siedemnastego wypadała rocznica śmierci mojego ojca , 19-sta . A osiemnasty to takie dawne święto - nie święto ; dzień łącznościowca . Kiedyś świętowany w branży hucznie , a dziś zupełnie już zapomniane . Nawet my nie świętujemy . Świat poszedł do przodu a my z nim i nie wiele mamy już wspólnego z łącznością . . . Dzisiejszy telefon to już nie telefon ,ale zminiaturyzowany komputer przez który można też porozmawiać . 


Dziś w biurze odwiedziła nas policja ; w sprawie monitoringu . Szukali jakiegoś auta , które przejeżdżało obok naszego biura wczoraj w godzinach południowych . Monitoring miejski zarejestrował tylko zarys i nic więcej . Z naszego odczytali nawet tablice rejestracyjną . I szczęki im do podłogi opadły z powodu jakości . 

Mamy uczniów z technikum , z klasy informatycznej . Jeden z nich jest wnukiem właściciela zabytkowej cukierni, o której czasem tu wspominałam ; tak , tej  z 1876 roku. Co drugi dzień rozpieszcza nas jakimś ciastem . Przynosi tyle, że mamy po małym kawałku do porannej kawy. Ciasto nie ma sobie równych , a ja stwierdziłam ,że zanim skończą się  praktyki przybędzie mi gabarytów. 
Nałożyłam dziś diamentowy pył . I mały zonk ; lakier nie jest bezbarwny tylko lekko srebrny . Trochę mi to zaciemniło korytarzyk i podkopało koncepcję , dodatków  w kolorze miedzi , ale zobaczę ...

Piekę dyniowy chlebek . Pachnie pięknie ...

   

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Przepis podam , ale zmodyfikowany po mojemu , bo chlebek wyszedł pyszny ale jak na mój gust trochę zbyt wilgotny i tłusty . Muszę poprawić proporcje

   Usuń
 2. Haniu ja też poproszę przepis W lodówce została ostatnia dynia z grządki - będzie jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podam , ale jak pisałam wyżej po lekkiej modyfikacji

   Usuń
 3. Wstrzasajace wiesci. I dobrze ze potem bylo na słodko.**

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słodko jest prawie co dziennie , bo kolega uczeń nam to ciasto przynosi co drugi dzień

   Usuń